Rynek usług IT w Polsce

Rynek usług IT w Polsce

W firmach świadczących usługi IT pracuje w Polsce ponad 140 tys. osób. W 2013 roku usługi IT w Polsce stanowiły około 1,7% wartości globalnego rynku usług IT, z kolei wartość rynku usług IT to 29% całkowitej wartości rynku IT w Polsce (dane IDC).

Eksperci z branży analiz stawiają prognozę, że polski rynek usług IT podtrzyma dynamizm wzrostu w okresie 2016 -2021. Szacuję się, że rok 2016 przyniesie wzrost wynoszący 4,1% do ok. 34 mld. zł (w roku 2015 wzrost ten kształtował się na poziomie 4,2%).  W roku 2017przewiduje się, że wskaźnik ten będzie jeszcze wyższy i wyniesie 5,5% (do 35,8 mld zł). Mniej optymizmu możemy się spodziewać na rynku sprzętu. W badanym okresie prócz niższego wolumenu sprzedaży komputerów i monitorów na krajowym rynku przypuszcza się, że spadki dotkną również rynku druku (Dane wg. raportu Rynek IT w Polsce 2016 przygotowanego przez Agencję badawczą PMR Research)

Według innej agencji znacznych wzrostów możemy się spodziewać w dziale usług outsourcingowych. Szacuje się, że ich udział w rynku usług IT w okresie od 2013 do 2018 roku urośnie z 18,8% do 21,9%. Największy dynamizm ma być udziałem usług z zakresu hostingu infrastruktury (tzw. hosting infrastructure services- skumulowany roczny wskaźnik wzrostu – CAGR w latach 2013-2018 wyniesie 17,5%) i zarządzania aplikacjami klienta (hosted application management, C AGR 17,6%, 2013 – 2018), do czego bez wątpienia przyczyni się większe wykorzystywanie narzędzi dostępnych w chmurze.

Masz pytania? Zostaw swój numer - oddzwonimy!

W możliwie najszybszym czasie skontaktuje się z Tobą nasz specjalista. Podane przez Ciebie dane kontaktowe posłużą jedynie nawiązaniu kontaktu.

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez DevelopRes Sp. z o.o. danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne.

Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest DevelopRes Sp. z o.o., ul. Warszawska 18, 35-205 Rzeszów. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania przez kontakt biuro.skyres@gmail.com.
Imię
Numer telefonu
Informacje o Rzeszowie
Nasi partnerzy